Každou středu (říjen - květen) od 10.00 do 12.00 hod.
(mimo svátky a prázdniny - aktuálně sledujte zde)
​Naší snahou je podpořit přirozené metody prevence nemocí a podpory zdraví u nejmenších obyvatel. Je vhodné jako ozdravná metoda pro většinu dětí, zejména pak pro děti s opakovanými respiračními onemocněními, s astmatem, se sníženou obranyschopností, s nízkou úrovní vitální energie, u dětí neklidných, hyperaktivních ​a v rámci rekonvalescence po nemocech. 

SAUNOVÁNÍ PROBÍHÁ: od 6 měsíců dítěte, pouze pro rodiče s malými dětmi, při nízké teplotě prohřívárny (balnárium, bylinná a finská), pod lékařským dozorem, pitný režim zajištěn.

Celý proces saunování probíhá pod lékařským dohledem 
MUDr. Vladimíry Obdržálkové, která dlouhodobě propaguje pozitivní účinky saunování na zdravotní stav dětí a jeho příznivý vliv 
na harmonický rozvoj našich nejmenších. Dovíte se základní principy správného saunování a strávíte příjemné uvolňující dopoledne.

VSTUPNÉ: rodič vstup 280 Kč, pro 1-2 děti v ceně vstupného rodiče, permanentka na 5 vstupů za 1.300,- Kč

PRAVIDLA DĚTSKÉHO SAUNOVÁNÍ:

 1. Pro děti od 6 měsíců vždy v doprovodu rodiče.
 2. Wellness centrum je bezplavková zóna, v jejím areálu se pohybujete pouze v prostěradle (rodiče i děti).
 3. Před vstupem do saunovacího prostoru se vy i dítě osprchujte teplou vodou a mýdlem a osušte se ručníkem.
 4. Při pobytu v prohřívárně sledujte své dítě, zda se mu dobře dýchá a zda příliš nečervená.
 5. Délka pobytu v prohřívárně je individuální podle momentálního stavu a potřeb dítěte, obvykle 3-10 minut. V prohřívárně dítě zabavte dítě zabavte např. říkankami, slovními hrami nebo povídáním.         
 6. Ochlazování začněte osprchováním vlažnou až mírně teplou vodou, samotné ochlazování provádějte buď postupným ochlazováním proudu vody ve sprše nebo pobytem na chladném vzduchu. Děti není potřeba nutit ponořit se do ochlazovacího bazénku.
 7. Po dostatečném ochlazení následuje buď krátká relaxační fáze v odpočívárně nebo další vstup do prohřívárny. Vhodné je aplikovat 2-3 cykly.
 8. Po dokončení saunování dopřejte sobě i svému dítěti alespoň 10 minutový odpočinek v odpočívárně. Zde používejte suchý ručník či osušku.
 9. Dítě by mělo do sauny chodit dobrovolně, nemá smysl jej nutit, pokud se mu nechce.
 10. Dodržujte doplnění tekutin, zvláště po saunování. Nejvhodnějšími nápoji jsou vlažný čaj nebo voda, případně ředěné ovocné šťávy. Studené nápoje dětem nepodávejte.
 11. Dbejte pokynů obsluhy wellness a mějte na paměti, že Vaše dítě vydrží mnohem méně než Vy. Pro příjemný pocit ze saunování platí pravidlo někdy je lepší méně nežli více. A pokud se chcete k saunování vracet, platí to dvojnásob.
 12. Před opuštěním sauny důkladně vysušte dítěti vlasy a přiměřeně ho oblečte.

Copyright ©2015 Aquapark Uherské Hradiště

web by icard.cz