❶ Udělejte si dostatek času. Do sauny nechoďte příliš unavení, hladoví ani přejezení a už vůbec ne nemocní. Řiďte se pokyny obsluhy wellness.

❷ V šatně odložte vše, vezměte sebou pouze mycí potřeby, prostěradlo a ručník.

❸ Ve sprše se omyjte teplou vodou a mýdlem, je vhodné si namočit i vlasy. 

❹ Před vstupem do suchých saun se osušte ručníkem.  V těchto saunách mějte vždy – ať sedíte či ležíte, prostěradlo pod celým povrchem těla včetně nohou. V parních prohřívárnách se saunujte bez prostěradla.

❺ Při pocení si masírujte kůži končetin i trupu prsty, dlaní či žínkou. Kartáčování provádějte až pod sprchou. 

❻ Uvolněte se a zvolna dýchejte. V saunách se doporučuje dýchat pouze nosem. Při pocitu pálení vzduchu při dýchání můžete překrýt nos ​i ústa dlaní. Zbytečně nemluvte. Ostatní si přišli do sauny odpočinout a Váš hovor je může velmi rušit.

❼ Po odchodu z prohřívárny pod vlažnou sprchou opláchněte pot a drobné částečky kůže a teprve potom se začněte ochlazovat - proudem studené vody ve sprše, pobytem na studeném vzduchu nebo postupným ponořením do ochlazovacího bazénku. Nikdy do ochlazovacího bazénku neskákejte! Ochlazování má být dlouhé tak, jak je Vám to příjemné. Nadměrné ochlazení není vhodné.

❽ Proceduru vyhřátí - ochlazení, opakujte alespoň třikrát (ne více než 5x), vždy s krátkou pauzou (10 minut) mezi jednotlivými cykly
1x – iritační – pro povzbuzení organizmu na další činnost
2x – tonizační – otužující, výborná v kombinaci s následnou procházkou na čerstvém vzduchu
3x – relaxační – vhodná na závěr náročného dne
4-5x – únavová – navodí příjemnou únavu a následný kvalitní spánek
6 a více se nedoporučuje

❾ Po posledním ochlazení před odchodem do odpočívárny se opláchněte vlažnou vodou, není již třeba používat mýdlo.

❿ Skončíte-li saunování, alespoň 20 minut si odpočiňte. Dejte si lehké jídlo. Doplňte vypocenou vodu, sůl a vitamín C přírodními ovocnými šťávami. Alkohol vynechte, ruší účinek saunování! 

Copyright ©2024 Aquapark Uherské Hradiště

Powered by iCARD:CMS Web by iCARD.cz